Rolnicy z całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, zjechali się na Powiatowe Święto Plonów, które miało miejsce w Drawsku. Poprzedzone były mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie korowód dożynkowy przyjechał do amfiteatru, gdzie oficjalnie otwarto obchody święta plonów.
- Spotkaliśmy się w pięknej gminie Drawsko. Charakter imprezy jest o wiele szerszy niż dożynki gminne, ponieważ ma on charakter powiatowy. Frekwencja dopisała, podobnie jak wszystkie kojarzące się z dożynkami symbole. Przykładem jest spora ilość pięknych wieńców. Szczycimy się tym, że nasz, w ubiegłym tygodniu zajął pierwsze miejsce w wojewódzkich dożynkach - informował w rozmowie Wiesław Maszewski, starosta czarnkowsko - trzcianecki.
Festyn obfitował w wiele atrakcji. Najmłodsi mogli spędzić czas na karuzelach. Na dorosłych czekały liczne stragany. Gmina Drawsko do dożynek przygotowywała się od lat. W tym roku rolnicy mieli za co dziękować, ponieważ plony nie należały do najgorszych.
- Ten rok nie był szczególnie kapryśny, w związku z tym rolnicy mieli za co dziękować. Plony zostały zebrane w odpowiednim czasie - opowiadał Marek Tchórzka, wójt Gminy Drawsko.
Podczas obchodów Powiatowego Święta Plonów, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wśród nich wystawiony został ten, który zajął I miejsce w XV Wojewódzko - Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolski, które miały miejsce w zeszłym tygodniu w Środzie Wielkopolskiej. Zrobiony został przez Koło Gospodyń Wiejskich z Młynkowa, pod okiem pani Ewy Pieszyńskiej, która opowiadała nam jak zrobić taki wieniec - zaczynamy od zbierania zbóż, następnie je suszymy i wtedy dopiero możemy tworzyć taki wieniec. Nie ukrywam, że jest to praca czasochłonna.
Poza konkursem na wieniec, poznaliśmy zwycięzców w konkursach na : Czarnkowsko - Trzcianeckiego Rolnika Roku, czy Zieloną Wieś. Na boisku sportowym, przy amfiteatrze można było obejrzeć wystawy między innymi sprzętu rolniczego oraz stoiska firm. Całość uświetnił koncert zespołu Gang Marcela.