Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji zaprasza na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”, w wykonaniu Muzycznego Teatru Futryna Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej.
- Libretto „Alicji w Krainie Czarów” napisane zostało na podstawie popularnej książki Lewisa Carrolla pod tym samym tytułem. Przygody Alicji w nieznanej krainie stały się dla nas inspiracją do podjęcia ważnego i zawsze aktualnego tematu o poszukiwaniu własnej tożsamości, siły i wartości. Droga do samego siebie została tu przedstawiona alegorycznie jako obraz spadania i odkrywania króliczej nory – symbolu świata wewnętrznego, który jest w każdym z nas, a którego zgłębianie łączy się z niezwykłą podróżą i prowadzi do poznania prawdziwego „ja”. Spotkania Alicji najpierw z Królikiem potem Gąsienicą, Kotem i Księżną – pokazują ile kłopotu mamy z tym, by rzeczywiście stwierdzić – co oznacza „bycie sobą”. Ostatecznie okazuje się, że każdy z nas jest, a przynajmniej może być, Alicją – tylko nie zawsze pozwalamy sobie spojrzeć w głąb samych siebie - czytamy w zaproszeniu Muzycznego Teatru Futryna Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej.
Teatr jest amatorską grupą artystyczną działającą od 2005 roku, kierowaną przez Siostry Nazaretanki oraz ich współpracowników. Prowadzi on działalność społeczną, duszpasterską, misyjną i ewangelizacyjną. Zatem Teatr Futryna jest odpowiednim miejscem dla każdego młodego człowieka utalentowanego muzycznie, który pragnie rozwijać siebie i swój warsztat artystyczny. Nazwa teatru nie jest przypadkowa. Futryna – to miejsce, w którym styka się to, co wewnętrzne z tym co zewnętrzne. Futryna w domu stanowi podstawę dla drzwi lub okna, a u nas, w przenośni, jest podstawą dla wyborów i dojrzałości młodego człowieka. To co jest zdecydowanie niepowtarzalną cechą Teatru Futryna to fakt, iż jest to teatr „w drodze”. Po pierwsze, w drodze do miejsca, gdzie odbywa się próba (bo każdy pochodzi z innego miejsca w Polsce: z Warszawy, Kalisza, Wrocławia, Poznania, Konina, Łukowa, Rawy Mazowieckiej, Nowego Targu, Bydgoszczy, Torunia, Gdyni, Zielonej Góry i z wielu jeszcze innych miejsc). Po drugie, w drodze do doskonałości – w pracy nad własnym warsztatem wokalnym, instrumentalnym, tanecznym. Po trzecie, w drodze do innych – by budować ciekawe, piękne i zdrowe relacje. I ostatecznie, w drodze do samego siebie. Obecnie grupę teatralną stanowi około 45 osób w przedziale wiekowym 15 – 30 lat. W jej skład wchodzą młodzi aktorzy i muzycy, a zespół dzieli się na chór i orkiestrę.
Spektakl będzie można zobaczyć w Teatrze Miejskim w najbliższy wtorek, 19 sierpnia o godzinie 19.00. Aby zarezerwować zaproszenie wystarczy zadzwonić pod numer RCK, a potem odebrać bezpłatną wejściówkę w kasie Centrum. Informacje: 67 210-5007, e-mail: teatr@rck.pila.pl