Znamy wyniki konsultacji budżetu obywatelskiego. Podajemy w kolejności ukazania się na liście (w nawiasie liczba zdobytych głosów):
1. Rozbudowa zespołu boisk przy ul. Kamiennej - Gładyszewo (100)
2. Modernizacja boiska do piłki nożnej, ogrodzenie placu gry, stworzenie miejsc z punktami małej architektury na obszarze pomiędzy kościołem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, a pawilonem handlowym - Górne (830)
3, Budowa chodnika przy ul. Śniadeckich, od al. Wyzwolenia do kotłowni MEC - Jadwiżyn (763)
4. Budowa części ul. Nowej i części ul. Wspólnej - Koszyce (671)
5, Oświetlenie ul. Kukułczej - Motylewo (353)
6. Remont chodnika przy ul. Bydgoskiej od nr 150 do świateł na skrzyżowaniu z ul. Lutycką i ul. Lelewela - Podlasie (373)
7. Budowa parkingu na 40 miejsc w rejonie ul. Cichej – Zamenhofa - Staszyce (444)
8. Przebudowa wjazdu i drogi wewnętrznej wzdłuż al. Jana Pawła II oraz wykonanie miejsc postojowych - Wnętrze obszaru pomiędzy ul. Budowlanych - ul. Wodną - al. Jana Pawła II - ul. Piekarską - Śródmieście (481)
9. Modernizacja i oświetlenie boisk sportowych przy ul. Komuny Paryskiej – Kapucyńskiej - Zamość (451)
10. Dokończenie budowy ciągu pieszego z oświetleniem - Pasaż Pantaleona Szumana na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Kasprowicza - Górne (729)
11. Ustawienie 4 wież lęgowych dla jerzyków na terenie miasta - Górne, Jadwiżyn, Koszyce, Śródmieście (603)
12. Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Żeromskiego-Wyszyńskiego-Wyspiańskiego-Orzeszkowej dz. 993/4 - utwardzenie terenu z dojazdem do budynków mieszkalnych 19-33, uporządkowanie zieleni, oświetlenie i budowa przejścia dla pieszych w obszarze drzew, montaż na trawniku urządzeń do street workout'u (511) - Górne.
*
Jak czytać wyniki?
Realizowanych będzie 9 projektów, po jednym na każdym osiedlu oraz dodatkowo pozostałe 3, bo już wiadomo, że wystarczy na nie pieniędzy.
*
Trochę statystyki:
Swój głos na wybrany projekt mogła oddać każda osoba w wieku powyżej 16 lat i zameldowana w Pile. Głosowało blisko 8 tysięcy osób, co stanowi prawie 12 procent uprawnionych. Najwięcej głosujących było w przedziale 50-60 lat. Wybierali spośród dwóch możliwości - bezpośredniego oddania głosu lub też za pośrednictwem internetu. Nieznacznie więcej było tych drugich.