Olaf Lubaszenko był gościem Salonu Kulturalnego TV Asta. Aktor i reżyser promował swoją książkę "Chłopaki niech płaczą". Organizatorzy spotkania przygotowali pokaz filmu z zaproszonym gościem.
Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film "Tam i z powrotem", w reżyserii Wojciecha Wójcika. Film osadzony jest w peerelowskich realiach i opowiada o chirurgu, który marzy o wyjeździe do Australii. Jeden z pacjentów proponuje mu napad na bank, który ma się zakończyć ucieczką na zachód. Olaf Lubaszenko wcielił się w rolę funkcjonariusza UB, który zachęca głównego bohatera do współpracy.
- Przypomniały mi się czasy zamierzchłego PRL-u, wszystkie bezeceństwa, które się wówczas działy – mówi jeden z widzów.
- Bardzo udany film, ciekawy, trzymający w emocjach – stwierdza inny uczestnik Salonu
Aktor i reżyser był gościem Salonu Kulturalnego, podczas którego promował swoją książkę. "Chłopaki niech płaczą" to wywiad-rzeka, udzielony dziennikarzowi Pawłowi Piotrowiczowi. Aktor w książce wspomina o swoich sukcesach, nie brakuje tam jednak tematów trudnych, takich jak walka z depresją czy otyłością. - Aktor to jest taki zawód, w którym ukryć swoją fizyczność jest bardzo ciężko, ciało to nasze narzędzie pracy. Nie można być aktorem nie pokazując się ludziom. Postanowiłem więc zmierzyć się z tematem zmiany fizycznej, która się we mnie dokonała, ponieważ to stało się przedmiotem różnych publikacji – wyznaje aktor Olaf Lubaszenko.
Olaf Lubaszenko rozpoczął swoją karierę w serialu „Życie Kamila Kuranta”, mając zaledwie 14 lat. Obecnie jest znanym i bardzo cenionym aktorem. Zrealizował jedną z popularnych polskich komedii sensacyjnych „Chłopaki nie płaczą”.
Aktor miał również okazję posadzenia drzewka w parku na Wyspie.
- Za nami bardzo interesujące spotkanie. Myślę, że każdy z nas wyciągnie z niego pozytywne wnioski – mówi Krzysztof Meszyński, współorganizator Salonu Kulturalnego.
Salon Kulturalny cieszy się dużym zainteresowaniem dzięki znanym i lubianym aktorom oraz reżyserom, którzy odwiedzają Piłę. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogą poznać najważniejsze osoby zajmujące się tworzeniem kultury przez wielkie K.