Drugi sezon "Tajemnic Piły" jest już do kupienia w Biurze Obsługi Klienta ASTA-NET, w księgarniach przy ul. 14 lutego i w Galerii IBI, a także w kasie Regionalnego Centrum Kultury.
Dla osób, które nie mają pomysłu na świąteczny prezent pojawiła się okazja - w sprzedaży jest już drugi sezon popularnego programu "Tajemnice Piły". Tym razem zestaw składa się z dwóch płyt Blu-Ray.
- Drugi sezon Tajemnic Piły to dwadzieścia jeden interesujących odcinków, ukazujących mniej lub bardziej znane wątki historyczne naszego regionu. Poznamy historię Elfriede „Piete” Kuhr, Romana Zaranka, Franciszka Toboły, Michała Drzymały, Tatarów w Trzciance czy Wspólnoty Żydowskiej w Pile. Dowiemy się co wspólnego z naszym regionem miał twórca pojęcia „biologia” oraz generał, który poprowadził wojska koalicji do zwycięstwa nad Napoleonem pod Weterloo. Odcinki drugiego sezonu to dramatyczne wydarzenia pod Ujściem, Białośliwiem, na Wzgórzach Morzewskich i Wale Pomorskim oraz jedna z największych tragedii w powojennej historii Piły – śmierć jedenastu dzieci nad Gwdą. Osoby szukające lżejszych opowieści również znajdą coś dla siebie – historię herbu Złotowa czy najstarszych budynków w Pile - mówi Paweł Różycki, współtwórca "Tajemnic Piły".
"Tajemnice Piły" to program historyczno-sensacyjny TV ASTA przygotowywany przez Piotra Gadzinowskiego i Pawła Różyckiego. Program powstał z pasji historycznej, chęci pokazania dziejów naszego regionu, tego jakie ciekawe osoby tutaj żyły, co robiły, co się zdarzyło i jak te wydarzenia wplotły się nie tylko w historię naszego regionu, ale również historię Polski i świata.
Pierwszy sezon wydany w formie płyt blu-ray cieszył się ogromną popularnością. Od czwartku w Biurze Obsługi Klienta ASTA-NET, w księgarniach przy ul. 14 lutego i w Galerii IBI, a także w kasie Regionalnego Centrum Kultury można kupić drugi sezon "Tajemnic Piły".
Na płytach znajdują się następujące odcinki:
- 149 pułk piechoty
- Michał Krzysztof Hanow
- Bitwa pod Ujściem
- Tragedia nad Gwdą
- Historia Romana Zaranka
- Rada Ludowa w Pile
- Mord na Wzgórzach Morzewskich
- Złotów - historia herbu i nazwy miasta
- Franciszek Toboła
- Bitwa o most w Białośliwiu
- Piła oczamio Elfriede "Piete" Kuhr
- Walki o Piłę - 1945
- Przełamanie Wału Pomorskiego
- Trzcianka w latach 1918-39
- Granica polsko-niemiecka
- Najstarsze budynki Piły
- Tatarzy w Trzciance
- Jak rozwijała się Piła
- Gebhard Leberecht von Blucher
- Wspólnota Żydowska w Pile
- Michał Drzymała