Piła jeszcze kilka lat temu w Polsce kojarzona była z punk-rockiem. To właśnie tutaj powstały takie zespoły jak Ręce do Góry, Świat Czarownic, Alians, Pidżama Porno, czy INRI. W Pile prężnie działały takie kluby jak Kulturka, Teatralna, Variete czy Iskierka, które skupiały miłośników muzyki punk-rockowej i nie tylko.
Po dawnym boomie na punk-rocka w Polsce pozostała legenda i kilkudziesięciu często bezrobotnych utalentowanych muzyków. Po dwudziestu kilku latach od odzyskania przez Polskę wolności na scenie muzycznej nie pojawił się ani jeden gatunek, który tak jak punk-rock jednoczyłby młodych, zbuntowanych i dojrzewających.
Czy to w takim razie koniec buntowniczej muzyki?
Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co zostało z dawnego klimatu punk-rockowej Piły. Co się zmieniło? Jak funkcjonują zespoły z dawnych lat? I czy punk-rock w Pile umarł?
W materiale wspomnienia ludzi, którzy przypomną czasy rozkwitu nowofalowej sceny muzycznej w naszym mieście. Zabiorą nas do miejsc gdzie grały zespoły punk-rockowe. To ważny i ciekawy, a niesłusznie nieco zapomniany, element historii Piły ostatnich dziesięcioleci.
Dokument TV ASTA „ Punk's not dead?” już dziś w TV ASTA o godzinie 19.00. Zaprasza Michał Kępiński.
fot. archiwum Aliansów