Jednym z partnerów Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2017 był Kronospan – światowy lider produkcji płyt drewnopochodnych. Oprócz czynnego uczestnictwa, producent wspierał także akcję charytatywną – DREMA Dzieciom i Seniorom.
W hali Międzynarodowych Targów Poznańskich można było oglądać pawilony wystawiennicze, po brzegi wypełnione nowoczesnymi maszynami i sprzętem dla branży leśnej, drzewnej oraz meblarskiej. Jak zawsze, wydarzenie to przyciągnęło rzesze zwiedzających.
DREMA była bogata również w konferencje, warsztaty oraz pokazy, wśród których na uwagę zasługują: Fabryka Mebli na Żywo oraz Polska Fabryka Mebli, w czasie których prezentowane były nowoczesne maszyny do obróbki drewna. Pokazowe Fabryki Mebli miały na celu pokazanie możliwości polskich producentów maszyn, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.
Targi meblarskie to nie tylko spotkania biznesowe, prezentacje nowości produktowych czy pokazy innowacyjnych technologii. Tegoroczna edycja DREMA Dzieciom i Seniorom to także spełnianie marzeń dzieci i seniorów, którzy dzięki akcji otrzymali estetyczne, nowoczesne i praktyczne zestawy mebli. W trakcie trwania Fabryki Mebli na Żywo w przeciągu czterech dni studenci z krajów regionu Morza Bałtyckiego – w tym przede wszystkim studenci Uniwersytetu Przyrodniczego Wydziału Technologii Drewna z Poznania – wyprodukowali z przekazanych przez Kronospan laminowanych płyt wiórowych dziesięć zestawów mebli dla dzieci oraz pięć kompletów mebli dla seniorów.
Pawilon poświęcony tej charytatywnej akcji cieszył się największą popularnością wśród zwiedzających. Każdy odwiedzający targi mógł obserwować kolejne etapy procesu produkcji. Każdy zestaw składał się z łóżka (w wersji senioralnej – specjalnie dostosowanego do starszego odbiorcy), a także szafy, szafki nocnej, regału i biurka.
Wykonane w ramach Fabryki na Żywo meble zaprojektowali studenci Uniwersytetu Przyrodniczego: Agata Gołębiewska, Bartosz Sumionka, Daniela Winiecka i Paulina Molska. W swoich projektach skoncentrowali się na stworzeniu dwóch wariantów tego samego zestawu meblowego. Musieli zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby meble, wytwarzane przy wykorzystaniu tego samego parku maszynowego, odpowiadały wymaganiom dwóch różnych grup konsumentów – seniorów i dzieci.
Kronospan, przekazując laminowane płyty wiórowe, przyczynił się także do urzeczywistnienia projektu Mebel Marzeń – regał PUZZLE. Na podstawie rysunku 9-letniego Bartka studentka Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia – Sylwia Siekirka - zaprojektowała regał o nazwie „Puzzle Rack”. Pozwala on dziecku na samodzielne decydowanie o zagospodarowaniu swojej przestrzeni, dzięki drzwiczkom przesuwanym w linii horyzontalnej, które po przesunięciu tworzą strukturę pasujących do siebie elementów, na wzór układanki puzzli.
DREMA Dzieciom i Seniorom jest doskonałym przykładem społecznej odpowiedzialności biznesu, dzięki której firmy takie, jak Kronospan, udowadniają, że możliwe jest prowadzenie produkcji w ramach zrównoważonego rozwoju. Przynosi ono obopólne korzyści zarówno producentom, jak i otoczeniu.