Pomoc psychologiczna i pedagogiczna dla 180 rodzin z Piły

07.08.2019   Autor: Redakcja
---1370
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile oferuje pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla rodzin. Projekt "Czas na rodzinę" podobnie jak kilka innych realizowanych do tej pory przez MOPS finansowany jest głównie ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej. Projektem ma być objęte 180 rodzin, bez względu na kryterium dochodowe. 
 
- Nasze projekty skierowane są przede wszystkim do osób, które potrzebują pomocy i aktywnie jej poszukują. Żeby tę pomoc skutecznie prowadzić potrzebne są pieniądze, których my poszukujemy na różne sposoby i w różnych miejscach. Jednym z nich są fundusze europejskie, dzięki którym teraz uruchamiamy program dla całych rodzin, w ramach którego oferujemy pomoc w radzeniu sobie z budżetem domowym, organizacją rodzinnego życia oraz z problemami opiekuńczo-wychowawczymi dzieci. Możemy to zrobić, bo mamy pieniądze na ten cel i wykwalifikowanych ludzi, którzy takiego wsparcia mogą skutecznie udzielić – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski.
 
"Czas na rodzinę" realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach Mandatu Terytorialnego Pilskiego Obszaru Strategicznej interwencji. Całkowita wartość projektu to ponad 1 milion złotych a wkład gminy Piła wynosi 50 tysięcy złotych. 
 
- Projekt ma pomóc w rozwijaniu kompetencji rodzicielskich, w rodzinach które mają problemy wychowawcze z dziećmi. W tym przypadku poradnictwo pedagogiczne I psychologiczne będzie prowadzone przede wszystkim w domach, choć zajęcia grupowe w ośrodku też się będą odbywały – informuje Wanda Kolińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile.
 
Projekt zacznie się 1 września tego roku a skończy 31 sierpnia 2022 roku. 
 
- Zgłaszać można się już teraz, a opieką asystenta zostaną objęte wszystkie rodziny, w tym te które już korzystają z takiej pomocy. Planujemy zatrudnienie dwóch dodatkowych asystentów rodziny. Do końca roku planowana jest rekrutacja 80 rodzin, a do końca projektu kolejnych 100 (łącznie 180 rodzin) – dodała Agnieszka Janus, kierownik działu aktywizacji MOPS w Pile.
 
Proponowana forma usług domowych w tym projekcie jest efektem doświadczeń wyniesionych z programu "AS-Aktywni i Subiektywni" który nadal jest realizowany. W jego ramach wiele osób otrzymało pomoc. Projekt będzie realizowany do 2030 roku. Wartość programu to ponad 970 tys. złotych. 
opr. Piotr Gadzinowski

fot. Aleksandra Kramkowska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group