W skali kraju Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory z poparciem sięgającym 45,7%. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska z wynikiem 28,7%. Według prognozy do Sejmu wejdą również Lewica (13,3%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska (6,5%). Poza parlamentem pozostanie Konfederacja z rezultatem 4,2%. Według tych wyników symulacja rozkładu mandatów w Sejmie będzie wyglądała następująco: PiS 246, KO 146, Lewica 54 i PSL-KO 13.
Poparcie krajowe dla komitetów wyborczych przekłada się na rozkład mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych. W pilskim okręgu PiS uzyska 4 mandaty. Na taki sam wynik może liczyć Koalicja Obywatelska. Ostatni przypadający z tego okręgu mandat uzyska Lewica. Tym samym mimo, że w skali kraju PSL-KO dostanie się do Sejmu, to w okręgu pilskim mandatu nie zdobędzie. Dla przypomnienia pilski okręg wyborczy nr 38 obejmuje powiaty: chodzieski, czarnkowsko - trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński i złotowski.
Badanie.pro do prognozowania preferencji partyjnych używa modelu statystycznego, który opiera się na długoterminowym śledzeniu sondaży ośrodków badawczych. W prognozach używa się specjalnego algorytmu pozwalającego z dużym prawdopodobieństwem wskazać, w których okręgach wyborczych poszczególne partie zdobędą mandaty w Sejmie. Skuteczność tego badania w odniesieniu do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego wyniosła ponad 96%. Trafnie przewidziano rozkład mandatów w 50 na 52 okręgi wyborcze.