Rozgrywki były przeprowadzane w czterech ligach: historii, matematyki, fizyki i języka angielskiego. W dwóch ostatnich czarnkowscy licealiści zdobyli pierwsze miejsce.
-było to fajne doświadczenie, ponieważ mogliśmy wspólnie zastanawiać się nad odpowiedzią
-pozwoliły rozwinąć trochę angielski, rozwinąć to z innej strony - mówią uczniowie
W rozgrywkach o tytuł Super Szkoły wzięło udział 170 placówek z Wielkopolski. Każda z nich została wyposażona w sprzęt informatyczny, który pozwalał na zdalne łączenie się z organizatorami konkursu i innymi szkołami. Wytypowani uczniowie przygotowywali się do rozgrywek w danym obszarze wiedzy. Otrzymywali od nauczycieli materiały, z których następnie odbywał się zdalnie egzamin.
Uczniowie oraz nauczyciele za wywalczenie najwyższego miejsca na podium w pierwszej edycji konkursu otrzymali e-booki. A liceum puchar Super Szkoły
-Podnosi prestiż szkoły. My jesteśmy szkołą środowiskową. Przyjeżdżają uczniowie z większych miejscowości i z małych szarych wiosek. I są pewni, że jeżeli szkoła uzyskuje takie sukcesy w konkursach, to to się przełoży również na ich wiedzę - mówi Sławomir Żarczyński, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie.
Projekt edukacyjny „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” organizuje samorząd województwa wielkopolskiego i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Potrwa on do końca 2022 roku. Jest to największy tego rodzaju projekt w Wielkopolsce ukierunkowany na rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów. Wartość dotacji unijnej na ten cel to ponad 105 mln zł.