Kiedy powstanie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego?

27.11.2019   Autor: Mateusz Manthai
793---266
Z depresją zmaga się coraz więcej Polaków. W kraju brakuje jednak lekarzy, którzy zajmują się tym schorzeniem.

Depresja to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Jest to poważny problem, z którym zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. W wielu przypadkach jest to stan bezpośrednio zagrażający życiu. Narastające napięcie, stres i niezaspokojenie potrzeb to główne czynniki odpowiadające za tę chorobę.

- Dużo ludzi choruje, denerwuje się. Są różne sytuacje. Można powiedzieć, drażliwe. One drażnią społeczeństwo i z tego powodu występują te choroby. Sam sobie człowiek nie poradzi. Trzeba iść do lekarza - mówią mieszkańcy Chodzieży.

A tych na rynku usług medycznych jest coraz mniej. Ponad 1,5 miliona Polaków leczy się u psychiatrów. Lekarzy o tej specjalności w naszym kraju jest zaledwie 4 tysiące. Oznacza to, że na milion mieszkańców przypada tylko 90 specjalistów. Brakuje także psychiatrów dziecięcych.
- Psychiatrzy są po prostu oblężeni przez pacjentów. Bardzo trudno dostać się do lekarza. Jest deficyt lekarzy psychiatrów. Psychologowie również mają bardzo dużo pracy z pacjentami, którzy zjawiają się w gabinetach z depresją - mówi Romana Otto, psycholog.

Sytuację mogą poprawić Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego. Jedno z nich powstać ma w Chodzieży. Ośrodek ma oferować stałą i darmową opiekę specjalistów w dziedzinie psychiatrii, psychologii czy diabetologii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group