Studia podyplomowe dla wychowawców

03.01.2020   Autor: Mateusz Manthai
642---338
Studia podyplomowe w Chodzieży. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej kształci wychowawców w zakresie integracji sensorycznej. To kierunek, który zyskuje na popularności, bo coraz więcej dzieci ma problemy z podstawowymi czynnościami.

Kłopoty z samodzielnym myciem się i ubieraniem, brak koncentracji oraz problemy z pisaniem, a nawet bezsenność. Te dysfunkcje coraz częściej dotykają dzieci w przedszkolach. Tak zwane zaburzenia sensoryczne to wynik nadwrażliwości, lub zbyt niskiej wrażliwości na otaczające bodźce. By pomóc takim dzieciom, w Chodzieży uruchomiono studia dla wychowawców.

- Staramy się wspierać dzieci we wszelkich płaszczyznach po to, aby ich funkcjonowanie społeczne, edukacyjne i szkolne były na jak najwyższym poziomie - zapewnia Arleta Galla, dyrektor MOPS w Chodzieży.

Integracja sensoryczna jako dziedzina nauki powstała ponad 50 lat temu. A dziś coraz więcej dzieci musi korzystać z takich zajęć. Nauczyciele pracują z dziećmi nad równowagą, stabilizacją, czy utrzymywaniem pionowej postawy. Nie bez znaczenia są także umiejętności motoryki małej, czyli nauka czytania i pisania.
- Integracja sensoryczna to opieka nad dziećmi przede wszystkim z trudnościami w nauce, ale też z takimi deficytami, gdzie np. dzieci poznają świat, poznają integrację ze światem, ze środowiskiem - mówi Agnieszka Kosiorek, WSSP w Lublinie.

Chodzieski MOPS nawiązał współpracę z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą w Lublinie. Obie instytucje otworzyły w mieście podyplomowe studia, na których kształci się kilkunastu przyszłych asystentów rodzin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group