Szybki Internet? Już nie taki szybki. Sieć jest przeciążona

Szybki Internet? Już nie taki szybki. Sieć jest przeciążona
Szybki Internet? Już nie taki szybki. Powód jest oczywisty. W związku z pandemią koronawirusa wszystkie sieci są maksymalnie obciążone. Tylko w ASTA NET zaobserwowano wzrost obciążenia sieci o 30 proc.
 
-  Obserwujemy też zwiększenie, takiego typowego video związanego nie tylko z wideokonferencjami na popularnych komunikatorach, ale widzimy też wyraźny wzrost konsumpcji treści video z popularnych portali VOD-owskich - mówi Jakub Kucharzewski, pełnomocnik zarządu ds. techniki w ASTA NET.
 
Czyli w czasie wolnym coraz więcej widzów sięga po filmy na rozmaitych platformach, które też notują przeciążenie. Choćby Netflix w związku z tym obniżył jakość prezentowanych treści.



Łącza internetowe wykorzystywane są też częściej w ciągu dnia w związku z pracą zdalną i nauką. Stąd też czasem, w godzinach szczytu połączenia mogą być gorszej jakości.

Oprócz Internetu ASTA NET dostarcza też usługę telefonii stacjonarnej. W tym przypadku aż o 80 proc wzrosło obciążenie sieci.

Komentarze