Tematem przewodnim były problemy przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność w czasie epidemii koronawirusa. Obrady miały na celu wzajemne zapoznanie się uczestników z oceną bieżącej sytuacji, ale także przedyskutowanie krótko- i długoterminowych prognoz, dotyczących stanu polskiej gospodarki. Niemniej istotnym wątkiem było omówienie propozycji i postulatów organizacji gospodarczych, dotyczących podjęcia koniecznych działań nastawionych na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w trudnych czasach pandemii.
W ocenie Marszałka Senatu nie ulega wątpliwości, że to przedsiębiorcy oraz ich pracownicy najbardziej odczują negatywne skutki kryzysu rodzącego się w Polsce wskutek pandemii. Dlatego, jak podkreślił Tomasz Grodzki, o problemach polskich firm należy rozmawiać z przedstawicielami organizacji, które zrzeszają przedsiębiorstwa różnej wielkości oraz różnych sektorów i branż. Z kolei senator Adam Szejnfeld zwrócił uwagę, że postulaty przedsiębiorców mogą stać się podstawą podejmowania w Senacie nowych inicjatyw na rzecz rozwoju gospodarczego.
Marszałek poinformował, że po dokonaniu stosownej zmiany w Regulaminie Senatu planowane jest powołanie doradczej Rady Gospodarczej. Marszałek podkreślił, że w Senacie dominuje przekonanie, że przedsiębiorcy – od najmniejszych po największych – są motorem polskiej gospodarki i od nich zależy dobrostan państwa polskiego.
opr. Senat RP
fot. wikipedia
Komentarze
Zobacz także