
Przewidywana liczba tegorocznych absolwentów szkół podstawowych to 1323. Do wyboru uczniowie będą mieć branżowe szkoły I stopnia (szkoły 3-letnie, w których przygotowano 360 miejsc w 12 oddziałach), licea ogólnokształcące (szkoły 4-letnie, w których przygotowano 540 miejsc w 18 oddziałach) oraz technika (szkoły 5-letnie, w których przygotowano 690 miejsc w 23 oddziałach).
AKTUALNA OFERTA EDUKACYJNA
Po raz pierwszy w naborze na rok szkolny 2020/2021 do wyboru będzie również nowy kierunek telewizyjny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile – kształcący w zawodzie technik fotografii i multimediów. To oferta dla osób, których interesuje praca w telewizji, mediach społecznościowych, produkcja filmów video i projektów multimedialnych.
- Tegoroczna oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, jest urozmaicona pod względem typów szkół, jak i zawodów. Została przygotowana z myślą o wszystkich absolwentach szkół podstawowych i jestem przekonany, że w pełni zaspokoi ich oczekiwania. W szkołach branżowych dzięki unijnym środkom unowocześniliśmy pracownie dydaktyczne do nauki zawodów, w tym roku zmodernizujemy pracownie przedmiotowe kształcenia ogólnego. Wybudowaliśmy nowe boiska, do dyspozycji uczniów będzie zmodernizowany stadion przy Okrzei w Pile - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Rejestracja kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się poprzez elektroniczny system rekrutacji na tej stronie.
Komentarze