Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO

Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile. Decyzja o budowie zapadła w 2018 roku. Pilscy policjanci bardzo długo na nią czekali. Obecna siedziba komendy wymaga bowiem kapitalnego remontu.

Tego budynku remontować już się nie opłacało. On już nie spełnia wymogów, które mogą służyć pilskiej policji, a przez to pilskiemu powiatowi i wszystkim mieszkańcom - zapewnia nadinsp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. 

Nowy budynek komendy zostanie ukończony już za rok. Będzie nowoczesny i w pełni przystosowany do współczesnych wymagań. Pomieszczenie, w którym odbyła się uroczystość już w przyszłym roku będzie sercem komendy – miejscem, w którym pracować będą dyżurni.



Budynek, który pilscy policjanci zajmują aktualnie po przeprowadzce za pośrednictwem wojewody trafi w ręce miasta, więc to od magistratu zależeć będą jego przyszłe losy.

 

Galeria

Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO Nowa komenda policji będzie gotowa za rok - VIDEO

Komentarze