W Pile z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej pogrzeb dzieci utraconych został przełożony z marca. Do tej pory w Pile pochowano prochy 168 dzieci utraconych.
- Teraz pochowanych zostało 18 dzieci. Pogrzeby dzieci utraconych w Pile odbywają się na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia 2013 roku. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie - informuje ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik kurii biskupiej w Koszalinie.
Natomiast w Wałczu 15 października odbędzie się piąty zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Tego dnia na świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. o godz. 14.30 w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie ok. 15.15 dalsze uroczystości pogrzebowe w kaplicy na cmentarzu na Dolnym Mieście (przy ul. Gen. Andersa).
Dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko, zarówno w wyniku poronienia, jak i w innych okolicznościach (w wypadku, w wyniku choroby, samobójstwa, czy zabójstwa), w Domu Rekolekcyjnym w Skrzatuszu k. Piły przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w terminie 16-18 października odbędą się rekolekcje. W programie konferencje, spotkania z psychologami, modlitwa, indywidualne rozmowy z księżmi i psychologami. Trwają jeszcze zapisy, pod numerem telefonu 696 918 401 lub mailowo rekolekcje.stratadziecka@gmail.com