Cała Piła miga razem. W mieście powstały tablice do nauki języka migowego. Akcja ma na celu zachęcić do zapoznania się z podstawowymi znakami PJMu, czy alfabetem. Projekt realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego.
– Po pierwsze, żeby zwiększyć świadomość osób słyszących na temat osób głuchych, ale też żeby zachęcić do nauki języka migowego, żeby mogli się komunikować z osobami niesłyszącymi, ale także żeby całe rodziny mogły z tego skorzystać i także osoby słyszące między sobą się bawiły tym językiem - tłumaczy Katarzyna Jabłońska, tłumacz i wykładowca języka migowego
Tablice znajdziemy na piętnastu przystankach. Znajduje się na nich Polski Alfabet Palcowy oraz kilka zwrotów w języku migowym. Czekając więc na autobus można w łatwy i szybki sposób przyswoić podstawy. Z tablic dowiemy się m.in. jak przywitać się z osobami głuchymi. Projekt został zrealizowany w ramach Pilskiego Budżetu Obywatelskiego, z inicjatywy i we współpracy Stowarzyszenia „Słabo i Niesłyszących Migacze” i „Daj Radość Niepełnosprawnym”.