- Chcemy przybliżyć wiedzę na temat tych wyjątkowych ptaków, ale i pokazać, że po zmroku, las może być równie atrakcyjny, jak za dnia - mówi Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.
Mimo pandemii każdy może wziąć w niej udział, ponieważ wszystkie atrakcje odbędą się online na profilu Lasów Państwowych na Facebooku.
W piątek o godz. 9.00 będzie dostępna transmisja z Piły. "Dla sóweczki i włochatki" rozmowa z Mateuszem Gutowskim z Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile oraz z Dominiką Nadolną, leśniczką z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Opowiedzą oni o działaniach podejmowanych na terenie Piły przez leśników i naukowców na rzecz sóweczki i włochatki - najmniejszych sów w Polsce.
Trzydniowe spotkanie poświęcone sowom zakończy sobotę o godz. 19.00 - "Poszukiwania urala" - na dobranoc, nocny live z nasłuchów sów prowadzony prosto z serca Puszczy Niepołomickiej. Dodatkowo do końca marca na stronach wybranych nadleśnictw pojawią się spacery online, webinary z ekspertami, sowie filmy.
opr. Lasy Państwowe
fot. Jarosław Ramucki, leśniczy z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile
Komentarze
Zobacz także