-Zwracam Państwu uwagę na problem, który czasami w sporach politycznych umyka, a jest rzeczywistym i realnym dramatem tysięcy polskich rodzin. Mowa tutaj o zdrowiu psychicznym, kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, szczególnie w tym czasie popandemicznym - rozpoczął Szymon Hołownia. Jego zdaniem politycy zbyt mocno zajmują się sobą, a umykają im problemy zwykłych ludzi. Wskazywał na rosnącą liczbę samobójstw w Polsce wśród dzieci i młodzieży. W samym 2020 roku zabiło się 120 dzieci, w tym nawet ośmioletnie. 10% osób młodych potrzebuje wsparcia psychiatrycznego i psychologicznego. Dlatego Polska 2050 postuluje przeznaczyć jeszcze w tym roku z budżetu państwa dodatkowy 1 mld na psychiatrię dzieci i młodzieży, a w przyszłym roku dodatkowe 700 mln zł. Ponadto zwiększyć subwencję oświatową na opiekę psychologiczną w każdej szkole. -Inaczej stracimy pokolenie - dodał.
Z kolei członek Stowarzyszenia Polska 2050 i koordynator polityczny w regionie pilskim Adam Luboński wskazywał na kulturę fizyczną, jako istotny element życia młodego człowieka. -Nasze siły i fundusze powinny być skierowane w rekreację ruchową i masowe uprawianie sportu w formie rekreacyjnej, w formie zabawy - mówił. Zaapelował również do rodziców o obudzenie ducha sportu w dzieciach.
Podczas konferencji Polska 2050 przedstawiła również samorządowców z północnej Wielkopolski, którzy już przystąpili do ruchu Szymona Hołowni. Są to: radny powiatu złotowskiego Tomasz Wojtiuk, radny Rady Miejskiej Wągrowca Włodzimierz Naumczyk, radny Rady Miejskiej w Obornikach Błażej Pacholski oraz odwołany pod koniec kwietnia ze stanowiska burmistrza Wągrowca Piotr Pałczyński. -Wiele akcji społecznych, które organizowaliśmy razem ze Stowarzyszeniem Polska 2050, wiele akcji ekologicznych, społecznych, które wykonywaliśmy wspólnie i po dłuższym namyśle oraz sytuacji, która dzieje się w naszym kraju, postanowiłem jako samorządowiec powiatu złotowskiego, przystąpić do tworzenia struktur Polski 2050 - tłumaczył swoją decyzję Tomasz Wojtiuk.