- W tym roku przyznaliśmy dziesięć nagród w tradycyjnych kategoriach za wartościowe i skuteczne projekty społeczne, realizowane samodzielnie przez firmę lub wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Wśród laureatów są duże, średnie i małe firmy. Wręczymy również trzy nagrody za pełne empatii projekty wspierające najbardziej pokrzywdzonych w czasie pandemii, w tym pracowników służby zdrowia – zapowiadał wydarzenie Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, organizator konkursu.
Krzysztof Rauhut został doceniony za szereg działań, które zainicjował lub współtworzył na terenie miasta w czasie pandemii.
- Za inicjowanie lokalnych działań, wspierających punkty medyczne oraz branże gastronomiczną i kulturalną w obliczu pandemii a także za mobilizację lokalnej społeczności do wzajemnego wsparcia - odczytał w trakcie ogłaszania zwycięzcy tej kategorii Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
To m. in. akcja drukowania przyłbic dla medyków, wsparcie gastronomii w ramach #MuremZaGastro, kiedy to na pilskim targowisku swoje wyroby mogli sprzedawać lokalni restauratorzy, zamknięci przez obostrzenia. Dużym echem odbiła się także akcja #TargChryzantemowy, która był wsparciem dla sprzedawców kwiatów. Kapitułą doceniła także akcję #MuremZaKulturą oraz działania Krzysztofa Rauhuta w ramach Klubu Dobrego Klimatu i z Bankiem Żywności.
Konkurs "Dobroczyńca Roku" powstał w okresie początkowych przemian demokratycznych po to, aby promować prospołeczne działania firm. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce.
fot. Gala Dobroczyńca Roku 2021
Komentarze
Zobacz także