O tym, że warto wybrać studia w Pile przekonują tegoroczni absolwenci.
- Pochodzę ze Złotowa i mam 50 km do Piły i to jest odległość jak najbardziej do pokonania. Mieszkam w Pile, więc łatwiej mi studiować tu niż dojeżdżać do innych miast - mówią studenci.
Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica proponuje w tym roku 13 kierunków o charakterze ekonomicznym, medycznym, inżynierskim oraz humanistycznym, w tym nowość: pedagogikę na poziomie licencjackim oraz magisterskim.
- Ponad 80 proc. godzin zajęć, czyli ponad 1600/1700 godzin w cyku licencjackim i ponad 800 godzin w cyklu magisterskim, to zajęcia w formie laboratoriów i projektów. To są zajęcia, które nade wszystko kształtują wszystkie umiejętności psycho-społeczne - tłumaczy dr hab. Wojciech Maliszewski, kierownik Katedry Pracy Socjalnej PUSS w Pile.
Potrzebne w przyszłej pracy pedagoga. Nadnotecki Instytut UAM w Pile zachęca z kolei do studiowania kierunków przyrodniczych i technicznych.
Swoją ofertę przygotowała także pilska filia Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy. Tu kształcić można się...
- Na kierunkach administracja, na kierunku pedagogika drugiego stopnia. Oferujemy także szereg innych kierunków jak ekonomia menedżerska ale te są już realizowane z wykorzystaniem metod i technik na odległość. Ponadto oferujemy studia podyplomowe - tłumaczy doc. Bożena Karpinska, dziekan Kolegium Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Szczegóły dotyczące tegorocznej rekrutacji i wszystkich kierunków studiów dostępne są na stronach uczelni.