Książki na 14 lutego

11.02.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1260---24
Jest niewiele miejsc na świecie gdzie 14 lutego można świętować w dwojaki sposób… Księgarnia znajdująca się przy ul.14 Lutego w Pile, z okazji zbliżających się Walentynek oferuje nie tylko książki o miłości, ale także coś specjalnego dla pilan… 

14 lutego 1945 roku Piła została zdobyta przez wojska radzieckie - tym samym zakończył się 123-letni okres zaborów. Miasto powróciło w granice odradzającego się państwa polskiego. W związku z tym z okazji siedemdziesiątej siódmej rocznicy księgarnia zachęca do przeczytania nie tylko romansów, lektur stricte walentynkowych ale również, książek autorstwa osób związanych z Piłą.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi, wyjątkowymi tytułami.  
 
Tadeusz Wyrwa-Krzyżański, “W trzy chwile po Pile” - książeczka z literackiego testamentu poety zawiera 11 wierszy o Pile z ilustrowanych kolażami zdjęć Mirasa Magonesa i Andrzeja Oseska. Wydawnictwo jest pewnego rodzaju magicznym spacerem po Pile. 


Sylwia Chmiel, “Walentynki święto zakochanych. Historia najbardziej romantycznego święta na świecie.” - Wszystko o walentynkach – najsympatyczniejszym i najbardziej romantycznym święcie świata. Prawda i legendy o patronie zakochanych, miłosne wróżby, zaklęcia i czary, najpiękniejsze słowa o miłości, cytaty, wiersze, wyznania. Okazuje się święto miłości obchodzi się pod każda szerokością geograficzną, choć nie wszędzie w tym samym dniu. Zakochani Hiszpanie, na przykład, 23 kwietnia, w dniu św., Jerzego, którego uznają za patrona zakochanych, obdarowują się różami i książkami. Może pójść za ich przykładem? „Walentynki” to obowiązkowa lektura dla zakochanych, a przy tym idealny prezent dla Niej i dla Niego. 
Jerzy Utkin “Nikt nie woła” - autor to przede wszystkim poeta nurtu liryki obywatelskiej, posługujący się najczęściej mową wiązaną. Debiutował w pierwszej połowie lat 80. XX w w prasie regionalnej Wielkopolski. Na przestrzeni ostatnich 35 lat jego utwory prezentowane były m. in. na łamach takich ogólnopolskich periodyków literackich jak: „Twórczość”, „Akant”, „Gazeta Kulturalna”, „Temat”, „Autograf”, „Nihil Novi”, „Okolica Poetów” i wielu innych. Jego wiersze tłumaczone były m. in. na język rosyjski, ukraiński, białoruski, grecki, szwedzki, niemiecki i francuski. 

 
Józef Maciej Roślicki “Myśli zebrane” - To dziennikarz, felietonista, autor. Były sprawozdawca parlamentarny znający arkana najwyższej władzy.  Współpracował z mediami polonijnymi na całym świecie. Jedna z wypowiedzi czytelnika książki  - Gratuluję! – przeczytałem „Myśli…” i jestem pod wrażeniem ich głębokiej treści. Gratuluję pomysłu, a przede wszystkim dociekliwości, krytycznego spojrzenia na życie i obecną rzeczywistość, w której przyszło nam wspólnie żyć – pisze prof. dr hab. n. med. Bohdan Trzeciak.  

 
Jolanta E. Wysocka “Wpisana w życie” - to zbiór wierszy napisanych przez naszą, pilską poetkę. 

fot. materiały TV ASTA

Przeczytaj więcej o: ksiązki, księgarnia, literatura,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group