Oddział ginekologiczno-położniczy jest drugim co do wielkości oddziałem w pilskim Szpitalu Specjalistycznym. Każdego miesiąca na świat przychodzi tu około setka dzieci. Jeszcze w tym roku oddział chce wprowadzić tu możliwość porodu lotosowego.
- Myślę, że w Polsce będziemy drugim szpitalem, które wprowadzi te procedurę. Jest to holistyczne podejście do dziecka, które przez dwie godziny będąc na bloku porodowym, może przebywać razem z łożyskiem i dostać zasoby tej krwi i komórek macierzystych - tłumaczy położna Alina Wasilewska, p. o. Naczelnej Pielęgniarki Szpitala Specjalistycznego w Pile.
- Czym jest kangurowanie, jakie korzyści czerpie dla zdrowia oraz dla prawidłowego rozwoju noworodek. Przedstawię również zalety jakie wynikają z umacniania i budowania relacji dla rodziców, którzy wchodzą w nową rolę bycia mamą i tatą - mówi Joanna Sobczak, pielęgniarka, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego.
Aby wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu, nie trzeba zapisywać się wcześniej. Wystarczy przyjść w sobotę na godz. 12.00 do Centrum Powiatowego Iskra w Pile przy ul. Kilińskiego. Oprócz części teoretycznej, przewidziano także część warsztatową. Organizatorzy zapewniają także w trakcie wydarzenia opiekę dla małych dzieci.