W treningu udział wezmą wyznaczone jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego i gminnego jako elementy ćwiczące oraz współpracujące, zgodnie z planem treningu oraz instytucje wchodzące w skład administracji zespolonej i niezespolonej.
- Trening jest przeprowadzany regularnie i ma na celu sprawdzenie funkcjonowania wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania, a także jego doskonalenie, jak również ulepszanie systemu obiegu informacji w województwie z wykorzystaniem dostępnych środków łączności, tak aby w chwili realnego zagrożenia mieszkańcy Wielkopolski byli w odpowiednim czasie o nim poinformowani – podkreśla wojewoda Michał Zieliński.
Trening przeprowadzony zostanie na podstawie art. 14 ust. 2 pkt 3 w połączeniu z art. 16 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 roku o zarządzaniu kryzysowym (tj. Dz.U. z 2022 r., poz. 261, 583) oraz § 8 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie
systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r., poz. 96).
opr. Urząd Wojewódzki w Poznaniu
fot. iStock
Komentarze
Zobacz także