Według kapituły konkursu, odnowione bulwary łączą ze sobą design i ekologię. Program rewitalizacji Wielenia rozpoczął się w 2017 roku. Dwa lata później zaczęły powstawać pierwsze inwestycje. Budowlańcy zrealizowali 4 projekty. Wybudowali Mediatekę i Przystanek Edukacja oraz odnowili miejskie targowisko i bulwary. Rewitalizacja tych ostatnich zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie poznańskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.
– Przy samych bulwarach są informacje o mieście, gminie, więc tylko korzystać. Boję się tylko czy społeczeństwo uszanuje, szczególnie chuliganeria. Jest to zrobione bardzo ładnie. Jest gdzie spacerować, szczególnie latem. Możemy się chwalić i szczycić na całą Polskę - mówią mieszkańcy Wielenia.
Na blisko półkilometrowym odcinku wybudowano plac zabaw. Powstały ścieżki pieszo-rowerowe i historyczne tablice.
– Wszystkie inwestycje są zaprojektowane w wyjątkowy sposób. Mam nadzieję, że są to inwestycje, które będą naprawdę ponadczasowe i będą przez wiele lat cieszyły oko, ale też służyły naszym mieszkańcom - mówi Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.
Koszt renowacji nadnoteckich bulwarów w Wieleniu to ponad 7 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodziła z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.