Syriusze 2022 rozdane!

25.02.2023   Autor: Redakcja
3089---13
W sobotni wieczór w trakcie uroczystej gali, prezydent Piły Piotr Głowski przyznał coroczne nagrody osobom, firmom i instytucjom działających na rzecz miasta. Syriusze 2022 rozdano w sześciu kategoriach. Jedną ze statuetek otrzymali wszyscy pilanie.

Oto lista tegorocznych nominowanych oraz nagrodzonych:

Osobowość
1. Joanna Piotrowska
2. Karol Urbanek
3. Mariusz Markowski

Syriusza otrzymała Joanna Piotrowska. 

Od najmłodszych lat związana jest poprzez tradycje rodzinne z Oddziałem PTTK im. Henryka Kamińskiego w Pile, któremu nadano imię jej nieżyjącego ojca, wieloletniego Prezesa tego Oddziału. Jest absolwentką Wydziału Turystyki AWF w Poznaniu. Znana z organizacji wieloletnich cyklicznych imprez popularyzujących zdrowy tryb życia, takich jak: rajdy, spływy i spotkania przy ognisk,. Podejmowane przez nią działania przyczyniają się do integracji społeczeństwa oraz umożliwiają całym rodzinom aktywne spędzanie wolnego czasu.

 
Społeczność lokalna

1. Tętno Regionu
2. Klub Kolarski Sportowiec
3. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile
4. Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego w Pile
 
Syriusza otrzymała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile i Tętno Regionu

Gdy kilka lat temu obchodzili 100. rocznicę powstania, nikt nie spodziewał się, z czym przyjdzie im się zmierzyć. Epidemia Covid-19 zatrzymała na chwilę cały świat i pochłonęła kilka milionów ofiar. Na pierwszej linii frontu walki z wirusem razem ze służbami medycznymi stanęły Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne. Od lutego 2020 r. przez kilkanaście pierwszych tygodni inspekcja sanitarna musiała jednocześnie realizować zadania w zakresie: informowania ludności, kierowania na testy, ewidencjonowania osób zarażonych, prowadzenia wywiadów epidemiologicznych i wreszcie stworzenia systemu laboratoriów umożliwiających przeprowadzanie testów w kraju. A wszystko to bez odpowiednich narzędzi, przy niedofinansowaniu czy bez dokładnych wytycznych działania. Dziś należy stwierdzić, że Powiatowa Stacja wywiązała się z powierzonych zadań – głównie dzięki poświęceniu pracowników.

Tętno Regionu, za sprawą redaktora naczelnego Marka Mostowskiego, działa na rynku prasowym od 16 lat. Jest gazetą bezpłatną i szeroko kolportowaną, dostępną dla każdego mieszkańca. Gazeta postawiła przed sobą misję bycia dla ludzi, nie obok nich. "Tętno" pomogło wielu osobom w rozwiązaniu ich małych i dużych bolączek. Gazeta promuje liczne akcje pro społeczne i charytatywne, jak również działania zmierzające do rozwoju Piły i regionu. 


Przedsiębiorczość
Karpol Sp. z o.o.
GRUPA GSC – GIBAS
Zakład Aktywności Zawodowej
DPD

Syriusza otrzymał Karpol 

Firma Karpol specjalizuje się w produkcji wyrobów metalowych do budowy m. in. nowoczesnych systemów wentylacyjnych, będąc wiodącym producentem i dostawcą w tej branży w Europie. Firma posiada dwie siedziby w Pile oraz biuro w Niemczech. Profesjonalny zespół gwarantuje wysoki poziom produkcji, dystrybucji, montażu oraz obsługi serwisowej. Firma stale inwestuje w rozwój - przy ul. Krzywej w Pile powstała nowa hala produkcyjna z zapleczem socjalnym, częścią magazynową oraz niezbędną infrastrukturą. Częściowo zautomatyzowany park maszynowy w tym m. in. nowoczesna spawalnia czy najnowsze precyzyjne urządzenia cięcia laserowego gwarantują wysoką jakość wykonania przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technicznych.
 
Sport
Miłosz Bogucki
Julianna Rutkowska
Justyna Franieczek
Dawid Siek
Piotr Woźniak
Hanna Krajewska
Xavier Rzeszut

Syriusza otrzymał Miłosz Bogucki

Miłosz Bogucki – niezwykle utytułowany pięściarz KS Sporty Walki Piła, reprezentant Polski. W ubiegłym roku zdobył we Włoszech złoty medal Mistrzostw Świata juniorów w kickboxingu. To największy sukces w historii klubu Sporty Walki Piła. Oprócz tego zawodnik ma na swoim koncie liczne tytuły jak m.in. Mistrz Polski juniorów w Muay Thai, Wicemistrz Polski juniorów starszych w K1 i Mistrz Wielkopolski juniorów w boksie.

Kultura
Południk luterański
Djembe Planet
Na Górze

Syriusza otrzymał zespół Na Górze

Na Górze, to zespół, który od 1994 roku bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami a kreatywna współpraca nie zna barier. Na Górze to grupa, która sama siebie określa jako mieszanka wybuchowa. Efektem ich działalności jest 8 płyt i wiele koncertów. Muzycy supportowali m.in. takie zespoły jak: Hey, Kult, Armia, VooVoo… oraz dotarli do półfinału „Mam talent!” Na Górze tworzą: Adam Kwiatkowski – wokal; Krzysztof Nowicki – klawisze; Wojciech Retz – gitara i wokal; Robert Wasiak – perkusja oraz Jacek Wiczyński - bas.


Wydarzenie
Całokształt działań wspierających Ukrainę
20-lecie UTW w Pile
Działania Pilskiego Muzeum Wojskowego
Akademickie Mistrzostwa Polski w judo

Syriusz trafił do wszystkich pilan

Chociaż gdzieś w oddali pojawiały się sygnały, informacje o zagrożeniu, nikt nie spodziewał się, że 24 lutego 2022 r obudzimy się w innej rzeczywistości… Że bardzo blisko, u naszych sąsiadów, rozpocznie się krwawa wojna. Wczoraj minął rok od dnia, w którym wybuchła wojna w Ukrainie. Po pierwszym szoku wywołanym bezwzględnością i brutalnością ataku, nastąpiła niesamowita mobilizacja. Pomoc i wsparcie Ukrainie i jej mieszkańcom ofiarowali niemal wszyscy: firmy, instytucje i osoby prywatne. Bezimienni często bohaterowie, którzy z poświęceniem nieśli pomoc potrzebującym. Pojawiło się mnóstwo inicjatyw: zbiórki, wyjazdy, transport sprzętu, oferowanie dachu nad głową…. Nie sposób wymienić wszystkiego i wszystkich – dlatego, by nie pominąć nikogo – chcemy podziękować wszystkim pilanom, którzy pokazali jak ogromne mają serca. Dziękujemy.


Grand prix
Tomira Łęska-Oleszak
 

Tomira Łęska-Oleszak - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. W 1966 r. uzyskała stypendium ufundowane przez Pilskie Przedsiębiorstwo Budowlane i od tej chwili związała swoje życie z Piłą. Pracowała także w Miejskim Zespole Urbanistycznym, a pod koniec lat 60. została kierownikiem Pracowni Miasta Piły, pełniąc funkcję generalnego projektanta planu miasta Piły. Od 2002 r. pani Tomira zajmowała stanowisko Naczelnika Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Urzędzie Miasta Piły. Działała także w Stowarzyszeniu Architektów Polskich, w tym 10 lat jako przewodnicząca Wojewódzkiego Koła SARP w Pile. Za działalność społeczną otrzymała m.in. trzy odznaczenia honorowe, w tym złotą odznakę SARP, za działalność zawodową – złotą odznakę Towarzystwa Urbanistów Polskich i Złoty Krzyż Zasługi oraz nagrody ministerialne - za twórcze prace projektowe w planowaniu przestrzennym.

fot. RCK Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group