Największą ofertą dla przyszłych studentów pochwalić może się Akademia Nauk Stosowanych. Uczelnia proponuje w tym roku studia na jednym z 13 kierunków.
– Oczywiście kierunki inżynierskie, medyczne oraz kierunki społeczne. Ta paleta jest dosyć duża. Przygotowaliśmy także dwie nowości. Pierwsza to jest pilotaż bezzałogowych statków powietrznych. To będziemy prowadzić w porozumieniu z Aeroklubem Ziemi Pilskiej oraz w ramach Katedry Inżynierii Mechanicznej – wymienia Aleksandra Fabiszak, rzeczniczka prasowa ANS w Pile.
Druga nowość to jednolite studia magisterskie z pedagogiki szkolnej i wczesnoszkolnej. Najbardziej popularny kierunek od kilku lat to kryminalistyka z kryminologią. Do zdobycia indeksu zachęca także Nadnotecki Instytut Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Nauka w filii tej poznańskiej uczelni trwa 3 i pół roku. Kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera.
– Można studiować kierunki inżynierskie o praktycznym wymiarze. Informatykę inżynierską, czyli kierunek technologie informatyczne i nowość: gospodarkę przestrzenną w dwóch specjalnościach wybieranych na drugim roku studiów – mówi dr Paweł Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.
– Jeżeli chodzi o studia pierwszego stopnia, to w ofercie mamy administrację publiczną, psychopedagogikę, ale także – dzięki wykorzystaniu metod technik kształcenia na odległość – mamy w ofercie zasoby ludzkie w gospodarce i organizacji. Jeżeli chodzi o ofertę na studiach drugiego stopnia, to znajdziemy tu psychopedagogikę – zachęca Joanna Nieruszewska, menadżer Kolegium Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Pile
Nowością są studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z elementami terapii pedagogicznej czy zarządzanie organizacją. Bydgoska uczelnia proponuje także studia podyplomowe. Pełna oferta dostępna jest na stronach Internetowych poszczególnych uczelni.