Rany na czole i wysoka grzywna - tak się zakończyła jazda na hulajnodze

07.08.2023   Autor: Redakcja
961---273
Upadkiem, wizytą w szpitalu i słoną grzywną zakończyła się pijana jazda na hulajnodze. 21-letni wałczanin tę noc zapamięta na długo. 

Chłopak przewrócił się nad ranem na al. Zdobywców Walu Pomorskiego w Wałczu. Policjanci zawieźli go do szpitala. 

- Szczęśliwie doznał tylko rany czoła i mógł opuścić szpitalne mury. Niestety za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał od policjantów mandat wysokości 2,5 tys. złotych. Kontrola stanu trzeźwości u użytkownika hulajnogi elektrycznej wykazała blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje st. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 

Jadących na hulajnodze elektrycznej obowiązują przepisy ruchu drogowego - przypominają policjanci. Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów.

Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem, czyli karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Dla osób, które ukończyły 18 lat, dokument taki nie jest wymagany.
Poruszanie się hulajnogą elektryczną po drodze publicznej przez dziecko do 10 lat jest zabronione w każdej sytuacji, również pod opieką osoby dorosłej. Dzieci w wieku do 10 lat mogą poruszać się hulajnogą elektryczną jedynie w strefie zamieszkania, pod opieką osoby dorosłej.

Przepisy zabraniają kierowania hulajnogą osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu, przewożenia hulajnogą elektryczną innych osób, zwierząt i przedmiotów oraz ciągnięcia lub holowania hulajnogą elektryczną innych pojazdów. 

fot. KPP Wałcz 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group