W swojej pracy senackiej może poszczyć się obecnością w 100% posiedzeń, ale co ważniejsze bardzo dużą aktywnością parlamentarną. W Senacie bowiem wystąpił 402 razy, podjął też aż 201 interwencji senatorskich. W tym czasie pracował jako wiceprzewodniczący w Komisji Gospodarki Narodowi i Innowacyjności, był też członkiem jednej z najważniejszych Komisji w Senacie, mianowicie Komisji Ustawodawczej. Jako przewodniczący prowadził też parce Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Poza aktywnością w komisjach senackich i w Zespole ds. MSP Adam Szejnfeld działał również w bardzo ważnych ze względu na wagę spraw zespołach takich jak: Parlamentarny Zespół ds. Prawa Elektrycznego, Parlamentarny Zespół ds. Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej, Parlamentarny Zespół Dróg Wodnych oraz Wielkopolski Zespół Parlamentarny.
W mijającej kadencji, w uznaniu swojej pracy i działalności, senator Adam Szejnfeld otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. tytuł „Promotora Polski” Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, oraz „PPP Excellence” i „Europejski Lider PPP” od Europejskiej Fundacji Inwestycji Zrównoważonych. Był także nominowany do Konkursu „Osobowość Roku”, organizowanego przez kapitułę redakcji dziennika Głos Wielkopolski.
Pracę w Senacie senatora Adama Szejnfelda podsumował również prof. dr hab. Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu RP.
Adam Szejnfeld – mgr prawa, były działacz legalnej i podziemnej Solidarności, wieziony we Wronkach i Gębarzewie. W przeszłości sportowiec i działacz sportowy, przedsiębiorca, radny, burmistrz, poseł, europoseł, minister, a obecnie senator. Wcześniej w rządzie autor „Pakietu Szejnfelda”, zbioru przepisów ułatwiających życie obywatelom i działalność przedsiębiorcom, a teraz w Senacie trzech ustaw zwanych „Tarczami Szejnfelda”, mających na celu wspieranie obywateli, przedsiębiorców i pracowników w czasie kryzysu pandemii COVID-19. Odznaczony medalem Ministra Gospodarki, wielokrotnie nagradzany za swoją działalność społeczną, zawodową i polityczną przez media i organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym.
fot. Adam Szejnfeld
Zobacz także