W budżecie zaplanowano wydatki na między innymi remont Muzeum Ziemi Wałeckiej, doposażenie skateparku, zbudowanie kolejnego pomostu przy wałeckim MOSiR-ze. Nie zabraknie również inwestycji drogowych. Zmodernizowana będzie między innymi ulica Półwiejska, Pomorska oraz Chopina.
Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Opozycja w radzie zgłaszała zastrzeżenia do wyceny działek, które na rynek mają trafić w przyszłym roku. Burmistrz oszacował, że z tytułu ich sprzedaży do miejskiej kasy trafi kilkanaście milionów złotych.
– Przyjęte wartości, przyjęte tam, porównywalne nieruchomości są takie jakie mają być sprzedane u nas. Wzięto pod uwagę grunty, które nie są porównywalne z naszymi gruntami i stąd nie powstaje prawdziwa średnia cena – mówi Bogusława Towalewska, radna Rady Miasta Wałcz.
– To jest tylko plan i założenie. Ile będzie sprzedanych i za jaką kwotę pokażą dopiero przetargi i wyceny bieżące. To, że opieraliśmy się na wycenianiu na starych wycenach, zresztą podważonych przez radnych, nie zmienia to faktu, że dzisiaj nie mamy podstaw prawnych do traktowania tych wycen jako nierzetelnych – przekonuje Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza.
Przed sprzedażą działek samorząd zleci wykonanie aktualnej wyceny.