
– Sama idea podręcznika rzeczywiście powstała w Pile już 4 lata temu, także to sporo czasu zajęło, kryminologia i kryminalistyka to dwa obszary, które się dopełniają, kryminalistyka to bardziej techniczna część tej nauki, natomiast kryminologia bardziej się odnosi do tego, skąd bierze się u ludzi skłonność do popełniania przestępstw i w tej książce można się sporo na ten temat dowiedzieć – mówi dr hab. Przemysław Frąckowiak, współautor podręcznika.
Ale ostatecznej odpowiedzi na pytanie, skąd w ludziach bierze się skłonność do przemocy tam nie ma – żartuje naukowiec, stąd decyzja o tym, by napisać drugą część. Nad tą pierwszą pracowało wielu naukowców, także ze Stanów Zjednoczonych i z Wielkiej Brytanii.
Zespół specjalistów pod kierunkiem Piotra Chomczyńskiego, Przemysława Frąckowiaka i Dagmary Woźniakowskiej opracował kompleksowy podręcznik. Studenci znajdą w nim kluczowe teorie na temat przestępczości i jej przeciwdziałaniu. To nowoczesny podręcznik, który posługuje się prostym językiem. Dzięki temu to propozycja nie tylko dla studentów, ale też wszystkich, którzy interesują się tematyką kryminalną.
Komentarze