Praca przewodnika psa policyjnego przeznaczona jest dla osób, które mają w sobie ogromną pasję oraz miłość do zwierząt. Policjanci, którzy zostają przewodnikami psów muszą posiadać predyspozycje do pracy ze zwierzętami. Przewodnicy oraz ich psy wspólnie szkolą swoje umiejętności, czego nagrodą jest współpraca, asysta oraz wzajemne zaufanie.
Aby zostać przewodnikiem psa służbowego najpierw należy ukończyć szkolenie zawodowe podstawowe, a następnie odbyć kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
Portos to blisko 9-letni owczarek niemiecki, który wspólnie ze swoim przewodnikiem asp. Michałem Woźnickim pełni służbę w Komisariacie Policji w Trzciance już od 8 lat. Portos to pies patrolowo-tropiący, którego zadania skupiają się przede wszystkim na poszukiwaniu osób zaginionych, patrolowaniu zagrożonych miejsc oraz tropieniu sprawców przestępstw.
Natomiast Cina to 5-letni owczarek belgijski. Ciba swoją przygodę z st. post. Szymonem Gramse rozpoczęła niecały rok temu. Razem tworzą zespół pełniący służbę w Komisariacie Policji w Trzciance. Cina to pies tropiący, którego głównymi zadaniami jest: tropienie śladów ludzkich oraz przeszukania terenu za osobą zaginioną lub ukrywającą się.
Komplet dokumentów aplikacyjnych do służby w policji można składać w siedzibie KPP Czarnków oraz KP Trzcianka niezależnie od pory dnia u osób pełniących służbę dyżurną. Dodatkowo we wskazanych miejscach znaleźć można wzory dokumentów aplikacyjnych.
Czarnkowscy policjanci zapraszamy też zainteresowanych służbą w policji na spotkanie informacyjne dotyczące zasad naboru i rekrutacji do pracy w służbie mundurowej. Najbliższe spotkanie odbędzie się dzisiaj o 16.00 w budynku komendy przy ul. Kościuszki 89 w Czarnkowie. W sprawie rekrutacji można też zadzwonić pod nr. 47 77 48 325 oraz 609 602 257.
fot. KPP Czarnków
Komentarze
Zobacz także