Czepkowanie pielęgniarek i pielęgniarzy w pilskim ANS

28.06.2024   Autor: Sławomir Kotarski
---140

Dobre zarobki – a na pewno dużo lepsze niż jeszcze kilka lat temu, do tego rosnący prestiż i brak problemów z zatrudnieniem. Mowa o zawodzie pielęgniarki. W tym tygodniu, mury Akademii Nauk Stosowanych w Pile, opuściło nowe pokolenie pielęgniarek i pielęgniarzy. 

Ponad 70-u absolwentów, po raz pierwszy w sali audytoryjnej ANS, oficjalnie otrzymało ponadczasowy symbol pielęgniarstwa - czepek. Na ten wzruszający moment ciężko pracowali trzy lata. 

- Czepkowanie, sam czepek – symbol czystości i profesjonalizmu, to jest moment przynależności do zawodu pielęgniarki. Wyjątkowy zawód, wyjątkowa profesja, bo to opieka nad pacjentem. Dlatego ona jest tak wzruszająca, stąd te emocje, które się pojawiają - wyjaśnia dr Anna Żdanowicz, kierownik katedry pielęgniarstwa w ANS w Pile.  

Sami absolwenci, nie mają wątpliwości, że wybierając pilską uczelnię, wybrali dobrze. 

- Jestem dumna z każdego z nas, że daliśmy z siebie wszystko przez te trzy lata, że osiągnęliśmy sukces. Te trzy lata nauki oceniam bardzo dobrze, wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie, najlepsi na jakich mogliśmy trafić, wspaniała uczelnia - mówi Aleksandra Ewald, absolwentka kierunku pielęgniarstwo w ANS w Pile.  

Wśród absolwentów są i tacy, dla których pielęgniarstwo to kolejny kierunek na pilskim ANS-ie. To wszystko po to by uzyskać szerokie kwalifikacje.  

- Przede wszystkim rozwój zawodowy, zainteresowanie po prostu medycyną, opieką nad pacjentem, holistycznym podejściem do pacjenta, także po ratownictwie od razu poszedłem na pielęgniarstwo - mówi Dawid Stecyk, absolwent kierunku pielęgniarstwo w ANS w Pile 

Według Barometru Zawodów 2024 - badania prognozującego zapotrzebowanie za pracowników - zawód pielęgniarki i położnej należy do najbardziej deficytowych zawodów w Polsce i zajmuje w nim 3 pozycję za kierowcami i psychologami. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group