Co siedzi w głowie ultrasa?

12.07.2024   Autor: Artur Maras
1110---

Odpowiedzi na to pytanie szukał pilski maratończyk Marcin Gapiński, który pytał o to swoich starszych w bieganiu kolegów. W ten sposób powstała książka „Umysł Ultrasa. Historie polskich biegaczy ultradystansów”. 


Pomysł na książkę podpowiedziało samo życie. Marcin Gapiński zaczął biegać późno, bo grubo po 30-tce. Jednak okazało się, że takich maratończyków i ultramaratończyków jak on jest znacznie więcej.  


- Kiedy poznawałem tych ludzi, zafascynowała mnie ich historia. Zafascynowało mnie, to że oni w tamtym czasie potrafili robić takie rzeczy, bez tego wszystkiego co mamy dzisiaj, a oni mieli jedno najważniejsze – serce do biegania. Niejednokrotnie zaczynali biegać w wieku około 40 lat - mówi Marcin Gapiński, autor książki "Umysł Ultrasa. Historie polskich biegaczy ultradystansów". 
 

Nie przeszkadzało im to osiągać świetnych wyników, reprezentując Polskę na międzynarodowych imprezach. Książka to zapis rozmów z ośmiorgiem czołowych polskich zawodników, specjalizujących się w maratonach i ultramaratonach. To opowieść biegaczek oraz biegaczy, którzy osiągnęli w tym sporcie niesamowite rezultaty. Nie brakuje tu także anegdot z ich życia. Pilanie mogli o tym posłuchać w trakcie spotkania z autorem w księgarni przy 14 lutego. 


- Myślę, że zapoznanie się z osobą i jej przeżyciami jest bardzo dużą wartością dla czytelników. Oczywiście pytanie jest takie jak wiele osób może z tego skorzystać. Najczęściej wychodzą takie małe kameralne spotkania. Jak jest duża liczba osób, to trudno nawet zadać pytanie - mówi Jan Lus, księgarz.   

 
A w mniejszych księgarniach jest to już jak najbardziej możliwe. Wydawcą książki jest Centrum Halama. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group