Wolontariusze z Piły potrzebują wsparcia

19.08.2024   Autor: Redakcja
1581---201
Pomóż nam sfinansować zajęcia integracyjne dla dzieci i wsparcie psychologiczne dla ich matek - apeluje o pomoc Stowarzyszenie Agama. Wolontariusze od lat pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Od początku wybuchu wojny w Ukrainie, w Pile pojawiło się wielu uchodźców. 

- Których traumatyczne doświadczenia wojenne, będą miały wpływ na całe ich życie. Te rodziny straciły nie tylko domy, pamiątki rodzinne, czy dorobek życia, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i bliskich. Ich świat zmienił się bezpowrotnie a przeżycia, których doświadczyły, kładą się cieniem na życie całych rodzin, ich spójność, jakość życia, opieki nad dziećmi i zdrowie psychiczne - czytamy na portalu sie pomaga. 

Stowarzyszenie Agama od pierwszych dni pomagało znaleźć mieszkania, pracę i zabezpieczyć byt. Pomagali też poprzez Facebooka Pilanie Ukrainie. Dziś charakter tej pomocy się zmienił.

- Staramy się wspierać integrację, budowanie społeczności polsko-ukraińskiej. W końcu jesteśmy sąsiadami, a sąsiedzi powinni pomagać sobie nawzajem - przekonują wolontariusze z Piły. 

Klub Integracji Społeczno-Kulturowej Agama organizuje kursy języka polskiego, powstały grupy wsparcia psychologicznego, są spotkania, zajęcia i warsztaty integracyjne dla dorosłych i dzieci. Pisaliśmy o tym TU. 
- W myśl idei integracji z naszej pomocy mogą korzystać zarówno osoby z Polski, jak i z Ukrainy. Prowadzenie tego typu działań wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Wciąż staramy się o wsparcie sponsorów, szukamy grantów i dofinansowań - czytamy na stronie zbiórki. 

ABY POMÓC STOWARZYSZENIU WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 



Stowarzyszenie Agama powstało w Pile w 2018 roku i od początku zajmowało się niesieniem pomocy, początkowo głównie chłopcom – mniszkom z klasztoru w Katmandu w Nepalu. W ramach projektu „Adopcja serc” wysyłane były do Nepalu nie tylko środki na utrzymanie dzieci, ale też paczki i listy. Z zebranych pieniędzy, członkowie stowarzyszania wyremontowali sypialnie chłopców i zakupili pralki. Powstał też film reporterki TV ASTA, na temat sytuacji przebywających w klasztorze chłopców, w efekcie którego klasztor został objęty opieką międzynarodową. Ten film znajdziecie TU. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group