Jedną z nowości prezentowanych prosto z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest dramat „Kulej. Dwie strony medalu”. Produkcja przybliża historię Jerzego i Heleny Kulejów, czyli legendarnego boksera i jego żony. Sportowiec zdobywa złoty medal na igrzyskach w Tokio, co odmienia życie obojga i wystawia na próbę radzenia sobie z wielkim sukcesem. Jerzy Kulej zdobywa popularność, lecz jego osobą interesują się nie tylko kibice, ale i bezpieka… W bohaterów wcielają się Tomasz Włosok i Michalina Olszańska.
Kolejna przedpremiera - „Simona Kossak” - to z kolei filmowa biografia nieoczywistej postaci, jaką była potomkini rodziny Kossaków, która pragnęła podążać własną drogą. Zamiast sztuki wybrała biologię, a towarzyskie salony zamieniła na surowe warunki leśniczówki w Puszczy Białowieskiej. Tam planuje badania nad zwierzętami, jednak jej ideowe podejście zderza się z bezdusznością wobec natury. W tytułową rolę wciela się Sandra Drzymalska, której partnerują Jakub Gierszał i Agata Kulesza.
Polskie kino nie przestaje zaskakiwać nowościami – kolejną filmową propozycją jest „Wrooklyn Zoo”, czyli opowieść o zakazanej miłości wbrew uprzedzeniom i rodzinnym konwenansom w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Kosa, zdolny skejter z Wrocławia, poznaje Zorę – romską dziewczynę, zmuszoną do małżeństwa wbrew swojej woli. Zaczyna łączyć ich wielkie uczucie, którego nie popiera ich otoczenie… Tytuł będzie wyświetlany przedpremierowo w wybranych kinach 28 i 29 września.
W repertuarze nie zabraknie najpopularniejszych produkcji. Hit „Beetlejuice Beetlejuice” to porywająca nowość w reżyserii Tima Burtona. Trzy pokolenia Deetzów powracają do domu w Winter River, gdzie przypadkowo otwiera się portal prowadzący w zaświaty. Kwestią czasu jest przybycie Beetlejuice’a, który wywoła jeszcze większy chaos…
Natomiast polska nowość „Drużyna A(A)” opowiada o grupie uzależnionych od alkoholu bohaterów, przebywających w tym samym ośrodku terapeutycznym, któremu grozi zamknięcie. Pragną oni uratować placówkę – w tym celu muszą… przeszmuglować przez cały kraj dwie cysterny spirytusu. W obsadzie znaleźli się między innymi: Danuta Stenka, Magdalena Cielecka i Łukasz Simlat.
W repertuarze znajdzie się również szeroki wybór tytułów dla najmłodszych. W sobotę i niedzielę, 28 i 29 września, przedpremierowo wyświetlana będzie animacja „Smok Diplodok”. Polska produkcja opowiada o ciekawym świata bohaterze, którego rodzice znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Pokazom będą towarzyszyły konkursy z nagrodami. Z kolei „Transformers: Początek” to film animowany wracający do początków kultowej serii o robotach.
W nadchodzącym tygodniu nie zabraknie stałych filmowych cyklów. Widzowie Kina Konesera w poniedziałek, 30 września, będą mogli zapoznać się z dziełem „Wytłumaczenie wszystkiego”. Jego główny bohater, węgierski maturzysta, staje się bohaterem ogólnokrajowego skandalu… W ramach cyklu Kultura Dostępna w czwartek, 3 października, zostanie wyświetlony nagrodzony wieloma nagrodami, w tym statuetkami Oscara, poruszający dramat „Strefa interesów”.
Rozpoczęcie jesieni będzie pełne pozytywnych emocji, a świetną okazją do zapoznania się z premierami w atrakcyjnej cenie będzie zbliżające się Święto Kina! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.
Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).
Zobacz także