Dwa punkty wracają do Piły

14.10.2024   Autor: Redakcja
---115

Mecze Piły i Imielina mają już swoją pierwszoligową historię. Wielu kibiców oczekiwało z ciekawością kolejnej konfrontacji obu zespołów. Tym razem zespół Damiana Zemły zainkasował 2 cenne punkty na trudnym terenie.

W sobotni wieczór byliśmy świadkami ciekawej i zaciętej gry po obu stronach siatki. Dopiero piąty set rozstrzygnął o zwycięstwie. Jednak po kolei. O pierwszym secie siatkarki z Piły z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Zespół z Imielina pewnie wygrał premierowego seta 25:17.

Drugi set bardziej wyrównany, z rosnącą przewagą KS, która fragmentami wynosiła nawet 6 punktów. Kilka błędów, nieudanych zagrań i na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć 20:21 i 22:23. Szczęśliwie dwie ostatnie akcje należały do naszych zawodniczek, które wygrały seta do 22.

W trzecim secie wicemistrzynie Polski dyktowały warunki gry, prowadząc w połowie partii 11:5. Nikt z pilskich kibiców nie spodziewał się, że w takim momencie ich zespół wpadnie w „czarną dziurę”. Seria straconych punktów na pewno nie pomogła zespołowi z Piły. Ostatecznie Imielin zwyciężył tę odsłonę 25:20.

Damian Zemło i jego zawodniczki na szczęście nie dali się złamać i wzięli się ostro do odrabiania strat. Punkt za punkt aż do 23:23. Ostatecznie pilanki wygrały 26:24.

Początek piątego seta pokazał, że Piła jest w „gazie”. Po asie serwisowym Łucji Kuriaty na tablicy pojawił się wynik 4:0 dla KS-u. Później 8:1, 11:4, i w końcu 15:7. KS Piła wygrał za 2 punkty. W następnej kolejce 19 października o godz. 18:00 zespół Damiana Zemły zagra na własnym parkiecie z brązowymi medalistkami zeszłego sezonu Eco Harpoon Los Nowy Dwór Mazowiecki.

MKS COPCO IMIELIN – KS PIŁA 2:3 (25:17, 22:25, 25:20, 24:26, 7:15)

MVP : AGNIESZKA CZERWIŃSKA

MKS COPOCO Imielin : Samanta Łebek, Patrycja Wróbel, Marta Twardoch, Angela Mroczek, Natalia Pustelnik, Natalia Szmajduch, Olga Samul (L), Weronika Zawadzka(L) oraz Aneta Burzawa, Magdalena Bagbiak, Dominika Mras - Paliwoda

KS Piła : Łucja Kuriata, Agnieszka Czerwińska, Alina Bartkowska-Kluza, Daria Dąbrowska, Kamila Kobus, Emila Kajzer, Alina Bartkowska – Kluza, Oliwia Urban, Magdalena Piekarz (L) , oraz Julia Rajewska, Katarzyna Góźdź, Martyna Lach, Paulina Jagła: trener Damian Zemło