W 2019 roku Wojciech Szafrański wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile. - Kandydat na stanowisko dyrektora pilskiego szpitala jest także cenionym trenerem i wykładowcą na szkoleniach dla kadr menadżerskich jednostek służby zdrowia z zakresu m.in. optymalizacji finansowej ich działalności. Ma opinię fachowca i bardzo dobrego menadżera – mówił w 2019 roku ówczesny starosta pilski Eligiusz Komarowski. Umowę z nowym dyrektorem powiat zawarł 1 sierpnia 2019 roku. Przez blisko 5 lat działania na stanowisku dyrektora Wojciech Szafrański przez jednych był bardzo ceniony za swoją pracę, szczególnie w procesie oddłużania pilskiego szpitala i jego reorganizacji czy powstawania kolejnych przyszpitalnych poradni. Z kolei przez innych był mocno krytykowany za nie liczenie się z personelem placówki i problemy z funkcjonowaniem niektórych oddziałów.
Dyrektor Szafrański szczególnie był ceniony przez ówczesne władze powiatu, którym rządziła koalicja Porozumienia Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno starosta pilski Eligiusz Komarowski, wicestarosta Arkadiusz Kubich jak i przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak bardzo pochlebnie wypowiadali się o pracy samego dyrektora zarówno w czasie sesji Rady Powiatu w Pile jak i w mediach.
21 kwietnia tego roku w Polsce odbyły się wybory samorządowe. W ich wyniku dotychczasowa koalicja rządząca powiatem pilskim nie zdobyła większości pozwalającej na dalsze sprawowanie władzy. 8 maja radni nowej kadencji zdecydowali się na powołanie nowego zarządu powiatu. W wyniku głosowania funkcję starosty otrzymał Rafał Zdzierela (Platforma Obywatelska). Powiatem zaczęła zarządzać Koalicja Obywatelska wraz z Trzecią Drogą. Zanim jednak doszło do powołania nowego zarządu, 2 maja stary zarząd na czele z Eligiuszem Komarowskim podjął uchwałę o wypowiedzeniu umowy o świadczenie usług w zakresie zarządzania zawartej z dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciechem Szafrańskim. Dlaczego? Tego nie wiemy. Zarówno Eligiusz Komarowski jak i Arkadiusz Kubich nie chcieli się wypowiadać przed kamerą TV ASTA i wytłumaczyć dlaczego zarząd podjął taką decyzję.
Tak czy inaczej dyrektorowi Szafrańskiemu pozostało 6 miesięcy pracy, zgodnie z obowiązującym go okresem wypowiedzenia. Na początku października obecny zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora pilskiego szpitala. Potencjalni kandydaci mogli zgłaszać się do 16 października. Trwa obecnie postępowanie konkursowe. Udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, że największym faworytem do objęcia posady dyrektora jest Grzegorz Sieńczewski. Kilka dni temu gnieźnieńskie media poinformowały, że złożył on rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Pomniku Chrztu Polski w Gnieźnie. - Ma obowiązek świadczenia pracy do końca stycznia 2025 roku, z możliwością skrócenia okresu wypowiedzenia o jeden miesiąc - poinformował portal moje-gniezno.pl dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Łukasz Kaszyński.
Zdaniem dziennikarzy portalu Grzegorz Sieńczewski nadal wiąże swoją przyszłość zawodową ze służbą zdrowia. Z kolei nam się udało ustalić, że ta przyszłość zawodowa w służbie zdrowia będzie miała miejsce w pilskim szpitalu. Grzegorz Sieńczewski jest faworytem do objęcia funkcji po Wojciechu Szafrańskim. Potencjalny nowy dyrektor pilskiej lecznicy z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Skończył również studia podyplomowe z zarządzania w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przez 6 lat był Przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Od lipca 2020 roku był dyrektorem Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Jest również wykładowcą w zakresu prawa medycznego dla lekarzy w szpitalach w Poznaniu czy Koninie.
fot. gniezno.news
Komentarze
Zobacz także