Mistrzostwo Polski dla Jakuba Kuply z Gwdy Piła

28.10.2024   Autor: Redakcja
625---798
Jakub Kulpa (Gwda Piła) zwyciężył w biegu na 3000 metrów podczas Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych.

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie startowali w Mistrzostwach  Polski Zrzeszenia LZS w Przełajach, które odbyły się  na trudnych i selekcyjnych trasach przełajowych w Żerkowie k. Jarocina. Wysoką formę zaprezentował Jakub Kulpa, który pewnie zwyciężył w biegu na 3000 m  w kategorii juniorów młodszych U18. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Pile potwierdził, że jego talent rozwija się właściwie.
W ścisłej czołówce walczącej o medale  w tym samym biegu był Konrad Kadecki, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Ponadto wysokie punktowane miejsca zajęli: 7 miejsce – Remigiusz Wachowiak- 3000m- U20, 12m.- Stanisław Balcerowicz- 1000m-U14, 13m.- Cyprian Sikorski – 3000m U18, 13m.- Michał Barczyński- 2000m U16, 14m.- Aleksandra Kelich- 2000m U18, 17m.- Kinga Wyrwa – 2000m U18. W punktacji drużynowej lekkoatleci „Gwdy” zajęli szóste miejsce i zostali nagodzeni okazałym pucharem. Miejsce to zapewne byłoby wyższe gdyby nie  absencja  kilku czołowych biegaczy klubu, spowodowana  chorobą. Przed zawodnikami „Gwdy” ostatnia faza przygotowań do Przełajowych Mistrzostw Polski, które odbędą się  w Bytomiu 23 listopada, będzie to zgrupowanie sportowe w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu na Bukowinie.