Ferie w regionie: kultura, sport i edukacja

Ferie w regionie: kultura, sport i edukacja

Propozycje spędzenia czasu podczas ferii przygotowały także inne miasta w regionie. Dla najmłodszych nie zabraknie zajęć plastycznych, tanecznych ani aktywności sportowych.

Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej, jak sama nazwa wskazuje, zachęca do aktywnego spędzania ferii.

- Mamy nowość – turniej futbolu stołowego na nowych stołach do piłkarzyków, turniej w FIFĘ na konsolach, aby wyjść naprzeciw tym, którzy niekoniecznie chcą grać w piłkę, ale zapraszamy ich w ten sposób do naszych obiektów. Oferujemy także zajęcia z boksu, karate, tenisa ziemnego oraz piłki nożnej - mówi Mateusz Gappa, dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej.

Większość zajęć odbywa się w Złotowiance oraz w hali Sparty. Po długiej przerwie otwarta będzie także ścianka wspinaczkowa. Na część zajęć w Złotowie należy się wcześniej zapisać. Szczegóły dostępne są na stronie ZCAS-u. Na czas ferii niższe ceny wprowadza także złotowskie lodowisko. 

-

Cała akcja nazywa się „Ferie z Kulturą” i obejmuje wszystkie nasze jednostki: Muzeum Ziemi Czarnkowskiej, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Czarnkowski Dom Kultury. Przez dwa tygodnie zapraszają one na warsztaty artystyczne i plastyczne, które pozwolą rozwijać zainteresowania młodych ludzi oraz kreatywnie i ciekawie spędzić czas - wyjaśnia Paweł Zajda, z Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.

Muzeum Ziemi Czarnkowskiej zaprasza na warsztaty z haftu czarnkowskiego. Z leśnikami będzie można wybrać się do lasu na zajęcia o ptakach i ich życiu. Nie zabraknie także filmów i spektakli teatralnych dla dzieci. Na zajęcia do każdej z czarnkowskich instytucji można zapisać się w Czarnkowskim Domu Kultury. Na ferie zaprasza również trzcianeckie muzeum.

- Cykl warsztatów dla najmłodszych w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia będą odbywać się przez całe ferie we wtorki i czwartki w godzinach od 10:00 do 13:00. Na pewno nie będzie nudno – czeka wiele atrakcji i zabaw. Zajęcia i warsztaty będą połączone z edukacją oraz możliwością poznania naszego muzeum - informuje Izabela Warykarz, z Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.

Na warsztaty należy zapisać się wcześniej. Szczegółowy program dostępny jest na stronach poszczególnych instytucji.

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.