Pijany kierowca ciężarówki jechał pod prąd

Pijany kierowca ciężarówki jechał pod prąd

55-latek jechał ulicami w centrum Piły pod prąd. Kierowca ciężarówki miał 3 promile alkoholu we krwi.

W środę wieczorem dyżurny policji w Pile otrzymał zgłoszenie o ciężarówce z naczepą, która jechała pod prąd przez centrum miasta. Kierowca jechał dalej przez skrzyżowania i ronda, nie wracając na prawidłowy pas. Świadek na bieżąco informował policję, gdzie znajduje się pojazd, co pozwoliło szybko go zatrzymać.

Patrol zauważył ciężarówkę na ulicy Bydgoskiej i natychmiast zatrzymał kierowcę. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 55-letni mężczyzna z Ukrainy został zatrzymany, a pojazd odholowany. Policja zabrała mu także prawo jazdy.

- Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 55-latek poniesie konsekwencje w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat oraz kary finansowej na poczet Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych - informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.

 

Galeria

Pijany kierowca ciężarówki jechał pod prąd

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.