Święto tych, którzy dają więcej niż otrzymują

Święto tych, którzy dają więcej niż otrzymują

Są ważni dla społeczeństwa. Ale za swoje działania nie otrzymują wynagrodzenia. Mowa o wolontariuszach. Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych.  

- To są tacy lokalni bohaterowie, którzy działają w organizacjach pozarządowych. Chciałbym żebyś miał okazję ich poznać od tej właśnie strony. W twojej okolicy jest mnóstwo organizacji pozarządowych, które robią bardzo ważne rzeczy dla lokalnej społeczności - mówi Norbert Wierbiłowicz z Fundacji Fanimani. 

Na terenie powiatu pilskiego jest zarejestrowanych około 640 organizacji pozarządowych. Stowarzyszenia, fundacje czy kluby sportowe mogą liczyć na łączne wsparcie finansowe powiatu pilskiego w wysokości ponad pół miliona złotych.  

Pieniądze z samorządów jednak często nie są w stanie pokryć nawet bieżących kosztów działalności. W zeszłym roku w Wielkopolsce ruszyła akcja pod nazwą Zaadoptuj NGO.  Chętni mogą wesprzeć dowolną organizację poprzez wolontariat, darowizny rzeczowe czy finansowe. 

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.